KSIĄŻKA JAK PROJEKTOWAĆ…

Formularze, które ludzie
chcą wypełniać

Łatwe, przyjemne, konwertujące.
Takie mogą być Twoje formularze.

To 312 stron konkretnej wiedzy

Pobierz demo ebooka. 📘 Zobacz 10 prostych kroków na ulepszenie formularza, nawet bez znajomości projektowania i programowania. 👀


.

Izabela Karkocha

⭐⭐⭐⭐⭐
Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy pragną tworzyć skuteczne formularze.

Artur Pajkert

⭐⭐⭐⭐⭐
Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej wiedzy. Ogromnym!

Michał Sadownik

⭐⭐⭐⭐⭐
Dzięki tej książce unikniesz typowych błędów podczas pracy ze złożonymi formularzami.

Zalety dobrych formularzy:

done

Przyjazne, czytelne formularze zachęcają użytkowników do podjęcia akcji. To kluczowe, jeśli zależy Ci na konwersjach.

done

Idealne formularze są intuicyjne i proste w obsłudze. Pozwala to użytkownikom wypełnić je minimalnym wysiłkiem.

done

Dobre formularze pomagają uniknąć błędów, co przekłada się na lepsze doświadczenie i redukcję zgubionych okazji.

done

Optymalne formularze pozwalają szybko i sprawnie wprowadzić potrzebne informacje, co przyśpiesza cały proces i eliminuje frustrację związaną z długotrwałym wypełnianiem.

Jeśli jeszcze się zastanawiasz po co zadbać o detale formularza, to…

…musisz wiedzieć, że według badań:

  • usunięcie jednego pola może zwiększyć współczynnik wypełnienia formularza aż o 25%,
  • podział dłuższego formularza na wiele etapów może zwiększyć konwersję o 300%.

Czy możesz sobie pozwolić na to, aby użytkownicy porzucili Twój formularz?

Projektowanie formularzy to duże wyzwanie. Niezależnie od tego, czy pracujesz nad prostym formularzem kontaktowym, ankietą czy formularzem wieloetapotywm, UX zawsze jest wyzwaniem.

Tak być nie musi.

Ta książka przeprowadzi Cię przez każdy etap projektowania doskonałego formularza.

Dowiesz się jak odczarować nijakie formularze na takie, które są intuicyjne, dostępne i przyjazne dla użytkowników. I konwertują.

Formularze, które ludzie chcą wypełniać

Co znajdziesz w książce?

Jeśli nie jest Ci obojętnie z której strony umieścić przycisk, jak wyrównać etykiety, czy jak zoptymalizować formularz w kasie – to ta książka jest dla Ciebie.

Wprowadzenie

Na początek kilka badań o tym, dlaczego ludzie porzucają formularze oraz jakie pola są mało lubiane. Już na wstępie poznasz czynniki, które wpływają na obniżenie konwersji formularza.

Użyteczność

Poznasz triki, które pomagają użytkownikom w łatwym i efektywnym wypełnianiu formularzy. Dowiesz się jak zoptymalizować proces w kasie, zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność pól oraz jak ułatwić użytkownikom nawigację po formularzu. Jak unikać pułapek związanych z łączeniem pól, co to są podwójne pytania, jak ulepszyć proces tworzenia konta – to tylko niektóre z tematów, które pozwolą Ci tworzyć użyteczne formularze.

Dostępność

Dzięki wiedzy z tego rozdziału nauczysz się tworzyć bardziej dostępne formularze, które są użyteczne dla wszystkich użytkowników. Dowiesz się dlaczego etykiety i symbole zastępcze są kluczowe dla osób korzystających z technologii wspomagających. Zobaczysz gdzie umieszczać etykiety, symbole zastępcze i pomoce dla trudnych formularzy. Pokażę Ci pułapki dostępności.

Mobilnie

Dowiesz się jak zapewnić odpowiednie cele dotykowe, aby użytkownicy mogli swobodnie korzystać z formularzy na ekranach mobilnych. Nauczysz się skutecznie wizualizować dane, aby ułatwić zrozumienie treści na mniejszych ekranach. Rozdział zawiera praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystynia możliwości mobilnych, takich jak aparaty czy lokalizacja, które wspomagają funkcjonalność formularzy.

Fundamenty

Znajdziesz tu obszerne omówienie anatomii formularza, praktyczne wskazówki dotyczące stanów pól. Dowiesz się jak stworzyć krótsze formularze, jaki wybrać układ i jak rozmieścić pola. Zrozumiesz jak wyrównać etykiety i ustawić odległości etykiet oraz pól. Co ważne, pokażę Ci jak ograniczyć pisanie w formularzu.

Walidacja

Zobaczysz gdzie najlepiej wyświetlać informacje o błędach, aby użytkownicy mieli pełen kontekst do poprawy wprowadzonych danych. Rozdział zawiera praktyczne wskazówki dotyczące dbania o dokładność wprowadzanych danych oraz zapobiegania błędom podczas wypełniania formularzy. Dowiesz się też jak powinien zachować się formularz w przypadku błędu.

UX writing

Dowiesz się jak unikać powtarzania informacji oraz nadmiaru treści. Pokażę Ci również kiedy stosować etykiety i symbole zastępcze, aby ułatwić korzystanie z formularzy osobom z różnymi potrzebami. Zobaczysz jakie są najlepsze praktyki stosowania ikon w polach, aby pomóc użytkownikom zrozumieć co jest wymagane. Ponadto nauczysz się pisać tekst łagodzący obawy, który pomaga użytkownikom poczuć się pewniej w procesie wypełniania formularzy.

Kto za tym stoi?

Możesz znać mnie jako Rafał Wróbel z przeprojektowani.pl

Analizując ponad 100 różnych stron nie spodziewałem się, że odkryję tak fascynujące i zaskakujące techniki projektowania, które odmienią sposób w jaki od dziś tworzę formularze.

Postanowiłem zebrać je w całość. I tym sposobem powstała pierwsza w Polsce książka na temat projektowania formularzy internetowych.

Formularz jako element tarcia? Tak być nie musi!

Formularze są nudne. Zgadzam się. Nie są przyjemne w projektowaniu, a jeszcze bardziej w wypełnianiu.

Formularze to praca. A ludzie nie lubią pracować.

Jednak aby ktoś mógł zostać klientem, musi najpierw przejść przez formularz, który może być tym, co powstrzymuje płacących klientów przed wypróbowaniem Twojego produktu.

W książce pokażę Ci jak nakłonić użytkownika do poświęcenia czasu i wysiłku potrzebnego na wypełnienie formularza.

Obdarzyli mnie zaufaniem:

⭐⭐⭐⭐⭐

Izabela Karkocha pomoc WordPress

Nieocenione źródło wiedzy dla projektantów UX/UI, developerów i wszystkich zainteresowanych doskonaleniem umiejętności w projektowaniu formularzy internetowych.

Autor omawia kluczowe aspekty takie jak prostota, intuicyjność, dostępność dla osób niepełnosprawnych, walidacja danych. W ebooku znalazł się również bardzo ważny temat prawidłowego projektowania formularze w wersji mobilnej.

Moim zdaniem jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy pragną stworzyć formularze bardziej skuteczne i użytkowe.

Szczerze polecam Ebook “Formularze, które ludzie chcą wypełniać”, podobnie jak newsletter Rafałą, którego jestem wierną subskrybentką od lat.

⭐⭐⭐⭐⭐

 Agnieszka Kosowska UX designer

Jakiś czas temu zamówiłam książkę ze zdjęcia od Rafał Wróbel. Gdy ją odebrałam miałam wrażenie, że waży pół tony.

Po przeczytaniu zrozumiałam jej ,,ciężar”🙂 W sumie to nie powinnam być zdziwiona, bo książka zawiera kilogramy wartościowej wiedzy, tak samo jak ebooki Rafała. Lubię standardowe kursy, ale jestem większą i wierną fanką produktów tego człowieka.

Jeśli ktoś jest ciekawy dlaczego, to od razu odpowiadam. Produkty od Przeprojektowani.pl = Zero lania wody, samo mięso lub w wersji wege – sama esencja z Ginkgo Biloba 😉

Polecam produkty Rafała każdemu, kto interesuje się UX.

⭐⭐⭐⭐⭐

Artur Pajkert cyberfolks.pl

Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej wiedzy. Ogromnym! Ma on bardzo usystematyzowaną formę, a wszystkie przykłady są bardzo czytelnie pokazane. Tak, że podsumowując – przyjmij wyrazy głębokiego szacunku, bo publikacja jest naprawdę świetna! Well done!

⭐⭐⭐⭐⭐

Michał Sadownik UX/UI designer

Czytając tę książkę zdobędziesz szeroką i kompletną wiedzę, aby uniknąć typowych błędów podczas pracy ze złożonymi formularzami. Wskazówki zawarte w tej książce nie tylko poprawią Twój design, ale również pozwolą Ci wybić się na tle innych projektantów.

⭐⭐⭐⭐⭐

Jakub Mrzykdoradztwo Linkedin

Książka jest wypchana wartością na maxa!

Ile zamówień wpadło w tym tygodniu?  Za mało?
Dlatego warto…

…sprawdzić ostatni etap interakcji klienta ze stroną, czyli formularze.

Ten element interfejsu może przyczynić się do wysokiej lub niskiej konwersji oraz rezygnacji klientów. To także obszar, w którym użytkownicy często napotykają na największe trudności.

Nie pozwól na to.

To detale tworzą projekt. Dlatego w książce rozkładam formularze na czynniki pierwsze. Za pomocą konkretnych porad, pokażę Ci mnóstwo trików na poprawę formularza.

Ebook + checklista 119 zł

Książkę warto mieć zawsze pod ręką. Otwórz ją na dowolnej stronie, a posłuży jako punkt odniesienia przy projektowaniu. Do tego otrzymujesz checklistę z 76 punktami do szybkiego przetestowania formularza.

done

Ebook pdf + arkusz z checklistą

done

312 stron wiedzy o formularzach w pdf

done

Praktyczne porady, bez nudnej teorii

done

Ilustrowane przykłady złych i dobrych praktyk

done

Rozwiązywanie realnych wyzwań projektowych

done

Wiedza do wielokrotnego wykorzystania

done

Dla każdego poziomu zaawansowania

Książka drukowana 159 zł

Twarda, zszywana okładka i grube kartki tworzą świetną jakość. Format b5. Idealna jako prezent. Wysyłka paczkomatem w cenie. Do tego otrzymujesz checklistę z 76 punktami do szybkiego przetestowania formularza oraz wersję ebooka w pdf.

Tylko 200 drukowanych egzemplarzy. Pozostało:49 of 200

49 of 200
done

To co wyżej

done

Dobrej jakości druk

done

Gruba, tekturowa okładka

done

Paczkomat w cenie

done

Wersja druk + ebook w pdf

done

Arkusz z checklistą

Odpowiedzi na kilka dobrych pytań

Menu