Fonty premium i darmowe alternatywy

Dziś będzie nieco inaczej niż zwykle, ponieważ polecę Wam po prostu kilka darmowych fontów, które warto sobie dodać do przybornika projektanta. Nadmienię, że fonty stanowią darmową alternatywę dla ich znanych, płatnych odpowiedników.

👉 Futura → Jost

Jost to jedna z najlepszych darmowych alternatywa dla Futury, jaką udało mi się znaleźć. Futura jest często używana głównie do dużych nagłówków i mocnych wyrazistych tekstów.

👉 Circular → DM Sans

Circular to geometryczny, ciekawy font. Niestety w użytku komercyjnym płatny. Z niewielkimi odstępstwami DM Sans będzie dobrą alternatywą dla Circulara. DM Sans posiada 3 wagi i kursywę. Font jest darmowy i znajdziesz go w bibliotece Googla.

👉 Poxima Nova → Metropolis

Proxima Nova jest od dziesięcioleci szeroko wykorzystywana w projektowaniu interfejsów, jednak darmowy Metropolis nie ustępuje jakością Proxima Nova.

👉 Helvetica → Inter

Helvetica to legenda i każdy projektant na pewno nie raz zetknął się z tym fontem. Królowa posiada doskonały zamiennik w postaci fontu Inter, który jest tak samo dobry.

👉 Avenir → Manrope

Manrope to kolejny, świetny font, który może stanąć obok płatnego Avenira, tworząc dla niego dobrą konkurencję. Jednak jego największą wadą jest brak kursywy. Można też powiedzieć, że jest nieco bardziej kompaktowy, co w niektórych interfejsach może być pomocne.

Zacznij przygodę z projektowaniem:

Rzuć też okiem na:

Menu